Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych,
Dział Pomocy Środowiskowej i
Sekcja Funduszu Alimentacyjnego:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Przyjmowanie skarg i wniosków:
każdy poniedziałek 10:00 - 16:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Nieodpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Power
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
RZ
Modelowy program opieki zdrowotnej walki z osteoporozą
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Dzień Pracownika Socjalnego 21 listopada 2020 r.


Suwałki, 21 listopada 2020 r.
 
plakat
 
 
 
 
Linki:
 
wiecej   
 
 

Rusza kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"


Rusza kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
Suwałki, 4 listopada 2020 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach, Centrum Coachingu i Rozwoju Osobistego „Progresjo” w Suwałkach we współpracy z Fundacją „Po drugie” w dniach 1-19 listopada 2020 r. biorą udział w światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
 
 
Linki:
wiecej   
 
 

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych


Suwałki, 3 listopada 2020 r.
 
Informujemy, iż decyzją Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydłużono do dnia 16 listopada 2020 r. termin naboru wniosków programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł III.
wiecej   
 
 

SENIORZE! Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze!


Suwałki, 29 października 2020 r.
 
SENIORZE!
Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze!
 

Miasto Suwałki przystąpiło do realizacji Programu „Wspieraj Seniora” w 2020 r.. Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu w okresie od  20 października  do 31 grudnia 2020 r.
 
wiecej   
 
 

Zima 2020-2021


Suwałki, 23 października 2020 r.
 
plakat
 
 
 
wiecej   
 
 

NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA MOPR W SUWAŁKACH


Suwałki, 20 października 2020 r.
 
NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA MOPR W SUWAŁKACH
W obliczu rozprzestrzeniania się epidemii - w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów i pracowników - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach wprowadza rotacyjny system pracy połączony z pracą zdalną.
wiecej   
 
 

Diecezjalny Duszpasterz ds. Pomocy Społecznej w Diecezji Ełckiej.


Diecezjalny Duszpasterz ds. Pomocy Społecznej w Diecezji Ełckiej.
Suwałki, 19 października 2020 r.
 
Na prośbę Leszka Lewoca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach Ks. Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz Diecezji Ełckiej mianował Ks. dr Ryszarda Sawickiego DIECEZJALNYM DUSZPASTERZEM DS. POMOCY SPOŁECZNEJ W DIECEZJI EŁCKIEJ.
wiecej   
 
 

Terminy składania wniosków oraz rozpatrywania i wypłaty świadczeń na nowe okresy zasiłkowe


Suwałki, 9 października 2020 r.

Terminy składania wniosków oraz rozpatrywania i wypłaty świadczeń na nowe okresy zasiłkowe dla świadczeń: świadczenie wychowawcze, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne, "Dobry start".
wiecej   
 
 

Suwalski MOPR zajął III miejsce w kategorii INSTYTUCJA


Suwalski MOPR zajął III miejsce w kategorii INSTYTUCJA
Suwałki, 30 września 2020 r.

29 września 2020 r. w Gdańsku wyróżniono zwycięzców konkursu "Lodołamacze 2020". Kapituła Konkursu Regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego przyznała III miejsce w kategorii INSTYTUCJA Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Suwałkach za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. W imieniu Ośrodka nagrodę odebrał dyrektor Leszek Lewoc.
 
Zdaniem Kapituły działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.
 
 
Linki :
 
 
wiecej   
 
 

Św. Brat Albert Chmielowski patronem pracowników pomocy społecznej


Suwałki, 22 września 2020 r.

Z inicjatywy Leszka Lewoca dyrektora MOPR – Ojciec Święty Franciszek ogłosił św. Brata Alberta Chmielowskiego patronem pracowników pomocy  społecznej w Polsce. Dyrektor w dniu 10 września 2020 r. otrzymał  od Abp Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Metropolity Poznańskiego Dekret potwierdzający decyzję.
 
 
Linki:
 
wiecej   
 
 

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem
Suwałki, 21 września 2020 r.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że 18 września 2020 r. odbył się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Uroczystość zorganizowano po raz dziewiętnasty.  Msza Święta Pogrzebowa została odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach przy ul. Kościuszki 58 (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) o godz. 15:00,  po czym ciała 23 dzieci utraconych zostały złożone do grobu  na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej.
Wszelkich informacji  związanych z postępowaniem w  sytuacji  związanej z niekorzystnym zakończeniem ciąży i urodzeniem dziecka martwego udzielają pracownicy socjalni  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach pod nr tel. 87/562-89-70.
MOPR w Suwałkach  zapewnia  bezpłatne wsparcie psychologiczne dla rodziców, którzy przedwcześnie utracili dziecko. Osoby chcące uzyskać taką pomoc proszone są o kontakt pod nr 87/565-28-91 w celu wyznaczenia terminu spotkania. Istnieje również możliwość powołania grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.
 
Linki :
wiecej   
 
 

Pracownicy MOPR działają pro bono


Pracownicy MOPR działają pro bono
Suwałki, 17 wrzesień 2020 r.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w środę (16 września) podczas spotkania z członkami Społecznej Komisji Mieszkaniowej wręczył m.in. dla dwóch pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach Pani Eugenii Żukowskiej i Stanisławie Hołubowicz pamiątkowe medale z okazji 300-lecia Suwałk oraz jubileuszową Księgę 300-lecia Miasta.

Członkowie Społecznej Komisji Mieszkaniowej wykonują swoje zadania charytatywnie poświęcając swój czas i swojej rodziny pracując na rzecz miasta. Zajmują się m.in. sporządzaniem projektu listy osób ubiegających się o mieszkania komunalne.
 
(zdj. um.suwalki.pl)
 
Link:
wiecej   
 
 

Koronawirus - informacje i zalecenia


Koronawirus - informacje i zalecenia
Suwałki, 27 kwietnia 2020 r.
 
Link poniżej kieruje do aktualnych, oficjalnych i wiarygodnych informacji na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.
Link do kampanii edukacyjnej:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wsparcie dla osób/rodzin doświadczających przemocy w rodzinie w związku z epidemią  wirusa SARS- Co V -2 (plik pdf, 167kB)
wiecej   
 
 

POGRZEB DZIECKA ZMARŁEGO PRZED NARODZENIEM


Suwałki, 10 września 2020 r.
 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, ze w dniu 18 września 2020 r. odbędzie się po raz dziewiętnasty pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.
wiecej   
 
 

„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii „COVID-19”


„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii „COVID-19”
Suwałki, 31 sierpnia 2020 r.
 
Miasto Suwałki przystąpiło do Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 - Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym.

 
Linki:
wiecej   
 
 

Święty Brat Albert Chmielowski patronem polskich pracowników pomocy społecznej


Święty Brat Albert Chmielowski patronem polskich pracowników pomocy społecznej
Suwałki,dnia 31 sierpnia 2020 r.
Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Watykanu przychyliła się do nadesłanej z Polski prośby o ogłoszenie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego patronem polskich pracowników pomocy społecznej. “Cieszymy się, że jest pozytywna decyzja Kongregacji” – powiedział biskup Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.
Przypomnijmy, iż inicjatorem i orędownikiem powyższego przedsięwzięcia jest Pan Leszek Lewoc- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach, który od 2016 czynił wszelkie starania, aby postać św. Brata Alberta była patronem i wzorem do naśladowania dla pracowników pomocy społecznej  w Polsce.
 
Linki:
 
 
 
 
 
wiecej   
 
 

Informujemy, że Miasto Suwałki realizuje kolejną edycję pilotażowego programu Aktywny samorząd.


Suwałki,dnia 26 sierpnia 2020 r.
Informujemy, że Miasto Suwałki realizuje kolejną edycję pilotażowego programu Aktywny samorząd. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach. 
wiecej   
 
 

Odwiedziny Wojciecha Fortuny


Odwiedziny Wojciecha Fortuny
Suwałki, 19 sierpnia 2020 r.

W dniu 19 sierpnia br. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach odwiedził Wojciech Fortuna -  skoczek narciarski, mistrz świata i pierwszy polski sportowiec, który zdobył złoty medal na zawodach w Sapporo w 1972r. Dyrektor Leszek Lewoc wręczył mu pamiątkowy medal  MOPR.
wiecej   
 
 

Podziękowanie za lata pracy


Podziękowanie za lata pracy
Suwałki, 30 lipca 2020 r.
 
Dnia 27.07.2020 r. Leszek Lewoc dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach pożegnał odchodzących na emeryturę siedmiu pracowników Ośrodka. Odchodzący otrzymali kwiaty i podziękowania za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie w sprawy służbowe, a także wypełnianie roli społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.
wiecej   
 
 

Rodziny zastępcze poszukiwane


Suwałki, 30 lipca 2020 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach POSZUKUJE CHĘTNYCH OSÓB DO PEŁNIENIA FUNKCJI NIEZAWODOWEJ RODZINY ZASTĘPCZEJ.
 
Więcej informacje można uzyskać pod nr tel. 87 565 28 95 bądź osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach.
 
link do strony:
TVP3 Białystok
DwuTygodnik Suwalski

wiecej   
 
 

Projekt: „Nowe życie bez przemocy - 2 edycja”


Suwałki, 28 lipca 2020 r.
 
W roku bieżącym od czerwca realizujemy Projekt „Nowe życie bez przemocy - 2 edycja”. Projekt „Nowe życie bez przemocy”  został wyróżniany w ubiegłym roku, więc, kontynuujemy działania, które się sprawdziły i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Obecna edycja projektu, uplasowała się na 5 miejscu w skali kraju i  otrzymała wyróżnienie  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt opiewa na kwotę 104, 575 zł z czego 68 360 zł to kwota dofinansowana ze środków Ministerialnych.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie na terenie miasta Suwałk.
 
czytaj całość (plik pdf, 136KB)
wiecej   
 
 

Projekt „NOWE KWALIFIKACJE - NOWE MOŻLIWOŚCI - wsparcie osób pracujących do 29 roku życia”


Suwałki, 22 lipca 2020 r.
 
Zakład Doskonalenia Zawodowego zaprasza do udziału w „NOWE KWALIFIKACJE - NOWE MOŻLIWOŚCI - wsparcie osób pracujących do 29 roku życia”
 
Celem głównym projektu jest: nabycie kwalifikacji lub kompetencji zawodowych przez 100 osób (50Ki50M) pracujących znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w wieku 15-29 lat, zamieszkujących/pracujących na terenie powiatu: m. Suwałki, suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, grajewskiego lub monieckiego, prowadzące do poprawy warunków zatrudnienia przez min. 27 z nich do IV 2021r.
 
wiecej   
 
 

#GaszynChallenge


#GaszynChallenge
 
Suwałki,26 czerwca 2020 r.
 
 
 
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Filipowie za nominację!
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach z radością przyjęli i licznie stawili się do akcji #GaszynChallenge
10 pompek dla Hani Poczobut, która walczy z ciężką chorobą. Szczegóły znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/hania
 
 
 
MOPR Suwałki nominuje:
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkch
- Placówkę Opiekuńczo - Wychowawcza w Suwałkach
wiecej   
 
 

Komunikat w sprawie programu osłonowego w zakresie zmniejszenia wydatków z tytułu opłat za odpady


Suwałki,10 czerwca 2020 r.
 
Wnioski o przyznanie świadczenia z w/w programu osłonowego przyjmowane będą od dnia 1 lipca 2020 r.
Program kierowany jest do osób samotnie zamieszkujących w lokalu lub domu, do którego posiadają tytuł prawny. Pozostałe wymogi konieczne do spełnienia zostały wymienione w załączniku.
wiecej   
 
 

Komunikat w sprawie terminów składania wniosków SR, Dobry Start (300+)


Suwałki, 9 czerwca 2020 r.
 
Komunikat w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczenia „Dobry start” (300+) na dzieci na nowy okres zasiłkowy.

UWAGA !
W związku z licznymi przypadkami składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na dzieci, które takie uprawnienia posiadają informujemy, że trwający okres na który ustalone są świadczenia wychowawcze (500+) kończy się 31 maja 2021 r.

terminarz składania wniosków (plik pdf, 187 kB)
wiecej   
 
 

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem połączony z odsłonięciem pomnika Dziecka Nienarodzonego


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem połączony z odsłonięciem pomnika Dziecka Nienarodzonego
Suwałki, 19 maja 2020 r.
 
W dniu 18 maja 2020 r. odbyła się Msza Święta Pogrzebowa, która została odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa).
Następnie na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej odbył się pogrzeb 8 dzieci oraz poświęcenie i odsłonięcie pomnika Dzieci Nienarodzonych zmarłych w latach 2016-2020 r.
Od 2016 r. w 18 zorganizowanych pochówkach godne miejsce na cmentarzu znalazło 419 dzieci utraconych.

linki:
Radio5
wiecej   
 
 

Pogrzeb Dzieci Nienarodzonych - 18.05.2020


Pogrzeb Dzieci Nienarodzonych - 18.05.2020
Suwałki, 13 maja 2020 r.
 
Leszek Lewoc Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach ma zaszczyt zaprosić na Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem połączony z odsłonięciem pomnika Dziecka Nienarodzonego w dniu 18 maja 2020 r .
 
 
wiecej   
 
 

Komunikat w sprawie wypłat w kasie


Suwalki, 29 kwietnia 2020 r.
K O M U N I K A T
 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że od 29 kwietnia 2020 r. wypłata świadczeń z kasy MOPR zostaje wznowiona.
wiecej   
 
 

Koronawirus, informacje i zalecenia


Koronawirus, informacje i zalecenia
Suwałki, 27 kwietnia 2020 r.
 
Link poniżej kieruje do aktualnych, oficjalnych i wiarygodnych informacji na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.
Link do kampanii edukacyjnej:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

wiecej   
 
 

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych


Suwałki, 10 kwietnia 2020 r.
 
Informujemy, iż ruszył nabór wniosków do programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł III
wiecej   
 
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi i zapytania ofertowe
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
program osłonowy - odpady
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2020
Informator
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
Pomoc zdalna
  Piecza zastępcza
Organizator rodzinnej pieczy
Rodzinna piecza zastępcza
Usamodzielnienie wychowanków
Szkolenia
FE_POWER_poziom_pl-1_rgb
© 2020 MOPR Suwałki  
 
Tworzenie stron internetowych